A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Вацлавпільський ліцей Пулинської селищної ради Житомирського району

Поради батькам

Як хвалити дітей: 25 варіантів замість слова «Молодець»

Нашим дітям дуже важливо чути похвалу і від батьків, і від педагогів. У цій статті зібрані деякі ідеї як похвалити дитину. Відомо, як окрилює і додає сил похвала і я щиро сподіваюсь, що у вас є приводи частенько окриляти своїх діток, а звичне “Молодець” можна перетворити на щось більш цілеспрямоване.

Тому ось список із 25 альтернатив слову “Молодець” й кілька ідей про те, коли їх використовувати.

Дякуйте дитині, пояснюючи, чому ви вдячні, за які саме дії:

  • Дякую за допомогу з …
  • Урок/сніданок/стрибок набагато кращий, коли ти … Дякую тобі!
  • Я дуже ціную те, що ти …
  • Дякую, що зробив це … це означає, що я / ми можемо зараз …

Зробіть спостереження за фактами – просто скажіть, що ви бачите, без емоцій або суджень:

  • Чудово! Ми зробили це разом!
  • Оце Так! Ти побудував будинок / намалював котика тощо.
  • Ти зробив це самостійно!
  • Ти зробив це й те, а потім ще й ось це!
  • Як багато використано фарб / блоків / стрічок тощо.
  • Ти зробив це дійсно великим / маленьким / кольоровим / складним тощо.
  • Це забрало так багато часу, але ти впорався!

Заохочуйте – продовжувати навчання, займатися в гуртку, задаючи питання про те, що ви бачите, одночасно визнаючи дитячі зусилля:

  • Яка краса! Як ти це зробив?
  • Ти зробив це, а що ти будеш робити зараз?
  • Ти можеш розповісти мені про це?
  • Яка твоя улюблена частина?
  • Як ти це вигадав?

Покладіть почуття на слова – поясніть, що змушує вас відчувати, допоможіть вашим дітям помітити, як їх дії змушують інших відчувати і визнавайте власні почуття своїх дітей.

  • Мені дуже подобається це робити разом з тобою.
  • Я люблю дивитися, як ти досліджуєш / допомагаєш своїй сестрі / граєш в футбол тощо.
  • Я так пишаюся тобою, щодня, незалежно від обставин.
  • Подивись, як щасливий твій друг, коли ти ділишся / допомагаєш тощо.
  • Ти не зупинився, навіть коли це було важко!
  • Ти виглядаєш таким щасливим, що все вийшло!
  • Мені дуже подобається хід твоїх думок.
  • Тобі й самому добре, коли ти займаєшся спортом / розумієш правило тощо.

Нічого не кажіть – нам не потрібно хвалити кожну маленьку дію або заповнювати кожну хвилину. Достатньо сидіти й спостерігати за дітьми, які захоплені власними досягненнями:

  • Не кажіть нічого – просто посміхніться!

Тільки розширивши зміст слова “Молодець”, кажучи те, що ви справді маєте на увазі, ви не помітите часу та зусиль, необхідних для того, щоб розповісти вашій дитині, як ви себе почуваєте, наскільки втомлені або бадьорі, або наскільки ви вдячні, тому що це буде справжнім. ( за матеріалами http://abetkaland.in.ua)

 


 

Дата: від до Скинути

Адаптація учнів 10-х класів до профільного навчання

Потреба адаптації учнів 10-х класів під час переходу із  основної до старшої школи зумовлена зміною їхнього соціального оточення. Учням доводиться пристосовуватися до вимогнових учителів-«предметників», особливостей і  умов навчання, нової системи цінностей і норм поведінки, що формується у зміненому колективі класу. Внутрішнє напруження, а також настороже несприймання учнями нововведень, можуть спричинити їхню дезадаптацію. Ознаками дезадаптації учнів 10-х класів є: недисциплінованість; неуважність; зниження рівня успішності; швидка втомлюваність; відсутність бажанняйти до школи; пригнічений настрій; замкненість, небажання контактувати з однокласниками. Ознаки успішної адаптаціїучнів 10-х класів такі: успішність у навчанні; налагодженістькомунікації з однокласниками та вчителями-«предметниками»; високий рівень мотивації до навчання; самоорганізація, зокремавміння правильно визначати час на розв’язання завдань; систематичне виконання домашніх завдань; активна участь у роботі органів учнівського самоврядування, у позакласних та позашкільних заходах; звернення по допомогу до вчителів (за потреби); позитивний настрій. Необхідно вибудовувати освітній процес так, щоб сприяти формуванню в учнів відповідального ставлення до профільного навчання як серйозного кроку до майбутнього основного виду діяльності. Згідно з  планом роботи щодо адаптації учнів 10-х класів до профільного навчання доцільно провести педагогічний консиліум «Адаптація учнів 10-х класів до навчання в старшій (профільній) школі». Учасниками консиліуму можуть бути: ???????заступники директора з навчально-виховної роботи (НВР) і виховної роботи (ВР); члени методичної ради; класний керівник 10-го класу; учителі-«предметники», які викладають у 10-х класах.???????

21:41 20.12.2019

Адаптація п’ятикласників

Спілкуйтеся зі своєю дитиною, цікавтеся її життям, розповідайте їй про своє. Діліться власними переживаннями, це допоможе досягти взаєморозуміння. Спостерігайте за синомчидонькою, адже Ви ліпше знаєте свою дитину, і саме Вам її «йорзання» на стільцічи закушена губа можуть багато про що розповісти і без слів. Дбайте про зовнішній вигляд дитини, її чистоту, охайність, оскільки для підлітків зовнішність є дуже важливою. Створюйте сприятливі умови для навчання дитини і постійно поліпшуйте їх. Учні основної школи часто звертаються до додаткових джерел інформації, розв’язуючи домашнє завдання. Регулярно спілкуйтеся з класним керівником, особливо на початку навчального року. Співпрацюйте з класним керівником дитини, допомагайте за потреби, адже він нещодавно познайомився з учнями. Не гарячкуйте під час розв’язання конфліктних ситуацій, вислухайте думку всіх учасників конфлікту. Будьте послідовними, думайте про наслідки, адже попереду в дитини ще не один рік навчання. Не карайте дитину за низькіоцінки. Пам’ятайте, що зниження успішності під час переходу до основної школи — явище природне, очікуване. Ліпше допоможіть дитині, не наголошуючи при цьому, що Вам свого часу ніхто не допомагав і Ви самі з усім впоралися. Контролюйте навчання, відпочинок, дозвілля своєї дитини. Регулярно перевіряйте роботу в зошитах та записи в щоденнику дитини. Важливо, щоб усі домашні завдання були розв’язаними, протеще важливіше не допустити перевтоми дитини.

21:40 20.12.2019

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень