Рекомендації для батьків

Адаптація п’ятикласників

• Спілкуйтеся зі своєю дитиною, цікавтеся її життям, розповідайте їй про своє.
  • Діліться власними переживаннями, це допоможе досягти взаєморозуміння.
  • Спостерігайте за синомчидонькою, адже Ви ліпше знаєте свою дитину, і саме Вам її «йорзання» на стільцічи закушена губа можуть багато про що розповісти і без слів.
  • Дбайте про зовнішній вигляд дитини, її чистоту, охайність, оскільки для підлітків зовнішність є дуже важливою.
  • Створюйте сприятливі умови для навчання дитини і постійно поліпшуйте їх. Учні основної школи часто звертаються до додаткових джерел інформації, розв’язуючи домашнє завдання.
  • Регулярно спілкуйтеся з класним керівником, особливо на початку навчального року.
  • Співпрацюйте з класним керівником дитини, допомагайте за потреби, адже він нещодавно познайомився з учнями.
  • Не гарячкуйте під час розв’язання конфліктних ситуацій, вислухайте думку всіх учасників конфлікту. Будьте послідовними, думайте про наслідки, адже попереду в дитини ще не один рік навчання.
  • Не карайте дитину за низькіоцінки. Пам’ятайте, що зниження успішності під час переходу до основної школи — явище природне, очікуване. Ліпше допоможіть дитині, не наголошуючи при цьому, що Вам свого часу ніхто не допомагав і Ви самі з усім впоралися.
  • Контролюйте навчання, відпочинок, дозвілля своєї дитини.
  • Регулярно перевіряйте роботу в зошитах та записи в щоденнику дитини. Важливо, щоб усі домашні завдання були розв’язаними, протеще важливіше не допустити перевтоми дитини.